Partijleiders

Klik op [Tabel] om de gegevens te zien waarop deze grafiek is gebaseerd.

Tabel
Partijleider Aangetreden op Einde functie Aangewezen door Aantal dagen
Hans van Mierlo (1) 27-12-1966 22-05-1973 Partijcongres 23391)
Jan Terlouw 22-05-1973 28-10-1982 Partijcongres 3447
Maarten Engwirda 28-10-1982 24-01-1986 Tweede Kamerfractie 1185
Hans van Mierlo (2) 24-01-1986 15-02-1998 Partijcongres 44061)
Els Borst 15-02-1998 01-08-1998 Partijcongres 168
Thom de Graaf 01-08-1998 23-01-2003 Tweede Kamerfractie 1637
Boris Dittrich 23-01-2003 03-02-2006 Tweede Kamerfractie 1108
Lousewies van der Laan 23-02-2006 24-06-2006 Tweede Kamerfractie 122
Alexander Pechtold 24-06-2006 09-10-2018 Ledenraadpleging 4491
Rob Jetten 09-10-2018 04-09-2020 Tweede Kamerfractie 697
Sigrid Kaag 04-09-2020 - Ledenraadpleging 574*

 

1) In totaal was Van Mierlo 6745 dagen partijleider. 

*Bijgewerkt tot 1 april 2022

Bron: DNPP